037712
MB-F32-A2
Magnetic field sensor
Series: Cylindrical type, Housing material: Polyamide (PA), Output type: 4-wire, Installation: on the cylinder, Type of voltage: DC, Connection type: cable PVC , 2 m, Degree of protection: IP67fa
| Switching function: | complementary |
| Output type: | PNP |
| Connection: | Switching output 1 : black Switching output 2 : white |
| Installation: | on the cylinder |
| Output polarity: | DC |
| Switching range: | typ. 50 mm |
| Output type: | 4-wire |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V DC |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 1.5 V |
| Operating current: | 0 ... 100 mA |
| No-load supply current: | ≤ 30 mA |
| MTTFd: | 739 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| LED indication: | red: switching state output 1 yellow: switching state output 2 |
| Standard conformity: Standards: | EN 60947-5-2:2007 EN 60947-5-2/A1:2012 IEC 60947-5-2:2007 IEC 60947-5-2 AMD 1:2012 |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Connection type: | cable PVC , 2 m |
| Core cross-section: | 0.5 mm2 |
| Housing material: | Polyamide (PA) |
| Sensing face: | Polyamide (PA) |
| Degree of protection: | IP67 |
| Cable: Cable diameter: | 6.2 mm ± 0.2 mm |
| Cable: Bending radius: | > 10 x cable diameter |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | ID |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |