021727
V13-G-5M-PUR
Female connector
Female cordset, M12, 3-pin, PUR cablefa
| Number of pins: | 3 |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | straight |
| Connection 2: | cable end |
| Operating voltage: | max. 250 V AC/DC |
| Operating current: | max. 4 A |
| Ambient temperature: | Cable: -5 ... 90 °C (23 ... 194 °F) |
| Degree of protection: | IP67 |
| Material: Body: | PUR, yellow |
| Material: Cable: | PUR |
| Material: Slotted nut: | plastic |
| Material: Core insulation: | PVC |
| Cable: Sheath diameter: | ∅ 5.3 mm |
| Cable: Color: | black |
| Cable: Cores: | 3 x 0.34 mm2 |
| Cable: Length: | 5 m |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | DE |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |