OPSL 775/4-150-S12
OPSL 775/4-150-S12 - Edge detector
Applikation: Zählung im Schuppenstrom; Lichtquelle: Laser; Fokusbereich: 10 ... 90 mm; Messbereich: 5 ... 150 mm; Versorgungsspannung: 12 ... 30 V, DC; Abmessungen: 115 mm x 39 mm x 226 mm
| Series: | 775 |
| Application: | Counting in overlap flow |
| Light source: | Laser, Red |
| Focus range: | 10 ... 90 mm |
| Measurement range: | 5 ... 150 mm |
| Supply voltage UB: | 12 ... 30 V, DC |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 115 mm x 39 mm x 226 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Lens cover material: | Glass |
| Net weight: | 690 g |
| Housing color: | Black |
| Operational controls: | 270° potentiometer, Button(s) |
| Ambient temperature, operation: | -5 ... 55 °C |
| Ambient temperature, storage: | -30 ... 70 °C |