9040530000
CRIMPER 6 Z
| Type: | CRIMPER 6 Z |
| Order No.: | 9040530000 |
| Version: | Tools, Crimping tool for contacts, 0.25mm², 6mm² |
| GTIN (EAN): | 4008190461102 |
| Qty.: | 1 pc(s). |
| Width: | 200 mm |
| Width (inches): | 7.874 inch |
| Height: | 78 mm |
| Height (inches): | 3.071 inch |
| Depth: | 30 mm |
| Depth (inches): | 1.181 inch |
| Weight: | 446 g |
| Net weight: | 377.61 g |
| REACH SVHC: | Lead 7439-92-1 |
| Version: | Mechanical, without interchangeable inserts |
| Type of contact: | Wire-end ferrules with/without plastic collars |
| Crimping range, min.: | 0.25 mm² |
| Crimping range, max.: | 6 mm² |
| Crimping profile 1, min.: | 0.25 mm² |
| Crimping profile 1, max.: | 0.5 mm² |
| Crimping profile 2, min.: | 0.75 mm² |
| Crimping profile 2, max.: | 1.5 mm² |
| Crimping profile 3, max.: | 2.5 mm² |
| Crimping profile 4, max.: | 4 mm² |
| Crimping profile 5: | 6 mm² |
| ETIM 6.0: | EC000168 |
| ETIM 7.0: | EC000168 |
| eClass 9.0: | 21-04-38-11 |
| eClass 9.1: | 21-04-38-11 |
| eClass 10.0: | 21-04-38-11 |
| UNSPSC: | 31-16-31-02 |
| Type: | CRIMPER 6 Z |
| Order No.: | 9040530000 |
| Version: | Tools, Crimping tool for contacts, 0.25mm², 6mm² |
| GTIN (EAN): | 4008190461102 |
| Qty.: | 1 pc(s). |
| Width: | 200 mm |
| Width (inches): | 7.874 inch |
| Height: | 78 mm |
| Height (inches): | 3.071 inch |
| Depth: | 30 mm |
| Depth (inches): | 1.181 inch |
| Weight: | 446 g |
| Net weight: | 377.61 g |
| REACH SVHC: | Lead 7439-92-1 |
| Version: | Mechanical, without interchangeable inserts |
| Type of contact: | Wire-end ferrules with/without plastic collars |
| Crimping range, min.: | 0.25 mm² |
| Crimping range, max.: | 6 mm² |
| Crimping profile 1, min.: | 0.25 mm² |
| Crimping profile 1, max.: | 0.5 mm² |
| Crimping profile 2, min.: | 0.75 mm² |
| Crimping profile 2, max.: | 1.5 mm² |
| Crimping profile 3, max.: | 2.5 mm² |
| Crimping profile 4, max.: | 4 mm² |
| Crimping profile 5: | 6 mm² |
| ETIM 6.0: | EC000168 |
| ETIM 7.0: | EC000168 |
| eClass 9.0: | 21-04-38-11 |
| eClass 9.1: | 21-04-38-11 |
| eClass 10.0: | 21-04-38-11 |
| UNSPSC: | 31-16-31-02 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | |
| EAN: | |
| Waga: | 0,424 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |