099540
VAA-LT2-G1
AS-Interface pushbutton module
Illuminated pushbutton modulefa
| Slave type: | Standard slave |
| Button: | 2 integrated, protected against accidental activation, keys can be individually labelled, labeling field on the module |
| Rated operating voltage: | 26.5 ... 31.6 V from AS-Interface |
| Rated operating current: | ≤ 55 mA (LEDs on) |
| Protection class: | III |
| Electromagnetic compatibility: Directive 2014/30/EU: | EN 62026-2:2013 |
| Degree of protection: | EN 60529:2000 |
| AS-Interface: | EN 62026-2:2013 |
| Profile: | S-3.F |
| IO code: | 3 |
| ID code: | F |
| Data bits (function via AS-Interface): | input output |
| Electromagnetic compatibility: D0: | Button 2 red - |
| Electromagnetic compatibility: D1: | Button 1 green - |
| Electromagnetic compatibility: D2: | - LED 2 red |
| Electromagnetic compatibility: D3: | - LED 1 green |
| Parameter bits (programmable via AS-i): | function |
| Electromagnetic compatibility: P0: | not used |
| Electromagnetic compatibility: P1: | not used |
| Electromagnetic compatibility: P2: | not used |
| Electromagnetic compatibility: P3: | not used |
| Ambient temperature: | -25 ... 60 °C (-13 ... 140 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Degree of protection: | IP67 according to EN 60529 |
| Connection: | cable piercing method or terminal compartment flat cable or standard round cable |
| ECCN: | |
| País de origen: | CH |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |