095730
U-P6-B6
Base for read/write station
Base for PROFIBUS DPfa
| DIP switch: | Setting the station address bus connection ON = active OFF = non-active |
| Rated operating voltage: | 20 ... 30 V DC , ripple 10 %SS , PELV |
| Power consumption: | max. 5 W with read/write head IPT*-FP |
| Galvanic isolation: Operating voltage/interface: | functional insulation acc. to DIN EN 50178, rated insulation voltage 50 Veff |
| Physical: | RS-485 |
| Protocol: | PROFIBUS DP acc. to EN 50170 |
| Transfer rate: | 9.6; 19.2; 93.75; 187.5; 500; 1500 kBit/s 3; 6; 12 Mbit/s self-synchronizing |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Degree of protection: | IP67 according to EN 60529 with IPT*-FP |
| Connection: | screw terminals |
| Interface cable: | 2 x 0.64 mm2, double screened, acc. to PROFIBUS standard EN 50170 |
| Supply: | up to 3 x 1.5 mm2 |
| Material: Housing: | aluminum, black anodized |
| ECCN: | |
| País de origen: | DE |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |