071901
K-CJC-BU
Klemmenblock für Klemmstellenkompensation K-CJC-BU
The terminal block is suitable for KSystem applications. The blue terminal block is used for connection of signals from or in the hazardous area. This terminal block has an integrated encapsulated Pt100 RTD for cold junction compensation. The terminal block can be coded with the provided coding pins KF-CP.
| Nº de polos: | 3 |
| Sección transversal: | máx. 2,5 mm2 |
| Material: Color: | azul |
| Masa: | aprox. 5 g |
| Dimensiones: | 15,1 x 15 x 18 mm (0,6 x 0,6 x 0,7 in) |
| Tipo: | Borne roscado con compensación de unión fría integrada , extraíble |
| Estructura: | una fila |
| Unidad del embalaje: | 1 pieza(s) |
| ECCN: | |
| País de origen: | DE |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |