041562
MTO-C2 ICC
Code carrier
Code carrierfa
| Operating frequency: | 2.435 ... 2.465 GHz , channel separation 300 kHz |
| Memory capacity: | an 8-digit decimal number as fixcode and 32-bit checksum |
| Battery life: | typically 6 years |
| Electromagnetic compatibility: R&TTE Directive 1995/5/EC: | EN 60950, IEC 60215, ETS 300683, ETS 300440 |
| Ambient temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Storage temperature: | -20 ... 85 °C (-4 ... 185 °F) |
| Shock and impact resistance: | 40 G, 6 ms, in all 3 spatial axes 1000x according to IEC 68-2-29 Eb 500 G, on all 3 spatial axes, 100x according to IEC 68-2-27 |
| Degree of protection: | IP67 according to EN 60529 |
| Material: Housing: | Polymer |
| Installation: In air: | yes |
| Mass: | 60 g |
| Construction type: | Rectangular type |
| ECCN: | |
| País de origen: | Deutschland |
| EAN: | 4050143003532 |
| Peso: | 0,06 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |