203421
LVB-24VDC
Electrónica de evaluación
Electrónica de evaluación para una cortina de luz LI .... Umbral de conmutación relativo, detección de objetos muy fiable. Mayor seguridad: desconexión segura en caso de contactos pegados. Sin supresión de errores. 1 Salida de contacto de relé. Alcance autoajustable. LEDs de diagnóstico. Interfaz: RS232
| Number of beams: | max. 500 evaluable |
| Number: | 1 (number of light curtains to be operated) |
| Output function: | Light-On |
| Service voltage: | 19 ... 30 V DC |
| Operating distance: | 0,4 ... 6 m self adjustment |
| Light beam evaluation: | multiplexing |
| Cycle time per light beam: | from 0,08 ms/beam (depending on operating distance and parametrisation) |
| Switching output: | Switching output, Relay (1x) |
| Contact rating: | 250 V DC, 250 W / 400 V AC, 2000 VA |
| Shock-/vibration load: | 10 ... 55 Hz / 1,0 mm / 30 g |
| Display: | LEDs for light curtain´s status and error indicator |
| Switching frequency: | 10 Hz |
| Ambient temperature, operation: | 0 … +40 °C |
| Protection class: | IP 54 |
| EMC directives: | EN 61000-6-3:2001 / EN 61000-6-1:2001 |
| Casing material: | ABS grey |
| Connection: | COMBICON, Socket, 1,8 m, 6-poled, coded |
| ECCN: | |
| País de origen: | |
| EAN: | |
| Peso: | 0,65 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |