548328
FSP065-RBBN3
Netzteil FSP065-RBBN3
The FSP065-RBBN3 is an AC/DC power supply for use with the BTC12 industrial box thin client. The power supply comes with a mechanical lock on the DC connector for strain relief. The package includes a hook-and-loop fastener to affix the power supply in installations, as well as 1 x EU-type F power cord and 1 x US-type B power cord. The following power cords can be ordered separately: Type G, BS 1363 (UK), Type I, AS 3112 (AUS), Type J, SEV 1011 (CH), Type L, CEI 23-16-VII (IT), and Type K, IEC 60906-1 (DK).
| Type: | Switching power supply, class I |
| Corresponds to: | FSP065-RBBN3 from manufacturer FSP Group Inc. |
| MTBF: | 100000 h confidence level 90% at 25 °C |
| Input voltage: | 100 ... 240 V AC |
| Input current: | 1.5 A |
| Input frequency: | 50 ... 60 Hz |
| Output rated operating current: | 3.42 A (at typical voltage, 0 ... 40 °C) |
| Output voltage: | 19 V (18.05 ... 19.95 V DC) |
| Power: | 65 W (at typical voltage, 0 ... 40 °C) |
| Electromagnetic compatibility: Directive 2014/30/EU: | EN 55032:2012+AC:2013 EN 55024:2010 IEC 61000-3-2:2014 IEC 61000-3-3:2013 |
| Low voltage: Directive 2014/35/EU: | IEC 60950-1:2006+A11+A1+A12+A2 IEC 62368-1:2014 |
| RoHS: Directive 2011/65/EU (RoHS): | EN 50581:2012 |
| Operating temperature: | -20 ... 60 °C (-4 ... 140 °F) 0 ... 40 °C, 100 % load 50 °C, 70 % load 60 °C, 60 % load |
| Storage temperature: | -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) |
| Relative humidity: | operating: 20 ... 80 % storage: 10 ... 90 % |
| Altitude: | 5000 m above MSL |
| Connection: | Input: Connection AC: C6, Class 1 Output: Connection DC: 5.5 / 2.5 DC jack, lockable |
| Dimensions: | 108.3 mm x 46.3 mm x 30 mm (l x w x h) |
| Approved for: | CE, FCC, UL/cUL listed, CCC, TÜV/GS , Australian GEMS regulation, IC, KCC, AS/NZS CISPR 32:2013, CISPR 32:2012, AS/NZS 60950.1:2015 (UL AUS and NZ), UL 62368-1, and CSA C22.2 No. 62368-1-14 |
| Supplementary information: | Observe the certificates, declarations of conformity, instruction manuals, and manuals where applicable. For information see www.pepperl-fuchs.com. |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | CN |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |