239212
CBL-PUR-BK-03x034-100M
Cable
Cable, PUR/PP, 3-wirefa
| Number of pins: | 3 |
| UL File Number: | E231213 |
| Operating voltage: | max. 300 V |
| Test voltage: | ≥ 3000 V |
| Standard conformity: Flammability: | UL 1581 section 1061; IEC 60332-1-2:2004 |
| Standard conformity: Halogen-free: | IEC 60754-1:1994 |
| UL approval: | UL Recognized General purpose |
| Ambient temperature: | cable, fixed: -40 ... 80 °C (-40 ... 176 °F) cable, flexing: -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) |
| Material: Cable: | PUR |
| Material: Core insolation: | PP |
| Cable: | extra-fine wire, flexible |
| Material: Sheath diameter: | ∅ 4.3 mm |
| Material: Bending radius: | > 10 x cable diameter, moving > 5 x cable diameter, fixed |
| Material: Color: | black |
| Material: Number of cores: | 3 |
| Material: Core cross-section: | 0.34 mm2 |
| Material: Conductor construction: | 42 x 0.1 mm ∅ |
| Material: Length: | 100 m |
| Drag chain suitability: Drag chain cycles: | min. 5000000 |
| Drag chain suitability: Motion velocity: | max. 3.3 m/s |
| Drag chain suitability: Acceleration: | max. 5 m/s2 |
| Drag chain suitability: Torsional stress: | ± 180 °/m |
| Flammability: Cable: | FT2 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | HU |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |