194462
VAZ-T1-FK-1M-PUR-V3-WR
AS-Interface splitter box
Splitter box AS-Interface to M8 round connectorfa
| Construction type: | Socket, right-angled AS-Interface flat cable, terminal compartments |
| Rated operating voltage: | ≤ 35 V PELV ( AS-Interface ) |
| Rated operating current: | ≤ 3 A |
| Standard conformity: Degree of protection: | EN 60529:2000 |
| Ambient temperature: | -25 ... 75 °C (-13 ... 167 °F) |
| Storage temperature: | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Contact elements: | spring-loaded contact socket |
| Degree of protection: | IP67 / IP68 / IP69k |
| Connection: | AS-Interface flat cable: cable piercing method Connector: M8 x 1 (V3) |
| Material: Contacts: | CuSn |
| Material: Contact surface: | Au |
| Material: Housing: | PA 66-GF25 Ultramid |
| Material: Body: | black PUR |
| Material: Cable: | PUR |
| Cable: | fine-strand, flexible |
| Material: Sheath diameter: | ∅ 4 mm |
| Material: Bending radius: | > 10 x cable diameter, moving > 5 x cable diameter, dormant |
| Material: Color: | black |
| Material: Cores: | 2 x 0.25 mm2 |
| Material: Length: | 1 m |
| Tightening torque, fastening screws: | 1.65 Nm |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | VN |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |