052303
VAZ-PB-SIM
PROFIBUS master simulator
PROFIBUS master simulatorfa
| Rated operating current: | ≤ 60 mA |
| Power supply: | draws its 5 V power supply from the RS-485 interface of the PROFIBUS slave |
| Interface type: | Standard PC RS-232 interface with 9-pin D-SUB connector (female) RS-485 interface with 9-pin D-SUB connector (male) |
| Protocol: | PROFIBUS DP V0 |
| Transfer rate: | 19200 Bit/s |
| Cable length: | for RS 232 and RS 485 each max. 2 m |
| Ambient temperature: | 0 ... 55 °C (32 ... 131 °F) |
| Storage temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Dimensions: | 63, 34, 17 mm (L, W, H) |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | DE |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |