040921
VAZ-FK-S-YE
AS-Interface flat cable
AS-Interface flat cablefa
| Nominal voltage: | 300 V |
| Current loading capacity: | According to DIN VDE 0298 Part 4, Table 6, Column 4 |
| Conductor temperature: | Operating mode: 90 °C (363 K) Short-circuit: 200 °C (473 K) |
| Ambient temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) at standstill, -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) in motion |
| Core cross-section: | Copper tin-plated, extra-fine wire, class 6 in accordance with DIN VDE 0295 cross-section 1.5 mm2 |
| Bending radius: | min. permissible bend radii in accordance with DIN VDE 0298 Part 3, Table 2 Bending stress only permitted on the wide side of the cable |
| Tension loading: | max. 50 N/mm2 on laying acc. to DIN VDE 0298 Part 3 |
| Material: | EPDM Rubber compound EM3, based on DIN VDE 0207 Part 21 |
| : Core insulation: | Rubber compound in accordance with DIN VDE 0207 Part 20 |
| Cable: Color: | yellow (Similar to RAL 1012) |
| Cable length: | 100 m |
| Note: | The cable is intended for use as a bus power line in inside areas. Only cable with a black sheathing is suitable for outside use. |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | DE |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |