040122
SJ15-E2-V1-Y40122
Inductive slot sensor
Series: Slot type, Housing material: PBT, Output type: 3-wire, Installation: non-flush, Type of voltage: DC, Connection type: Connector M12 x 1 , 4-pin, Degree of protection: IP67fa
| Switching function: | Normally open (NO) |
| Output type: | PNP |
| Slot width: | 15 mm |
| Depth of immersion (lateral): | 17 ... 20 mm |
| Installation: | non-flush |
| Output polarity: | DC |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V |
| Switching frequency: | 0 ... 500 Hz |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 3 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| MTTFd: | 1500 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval: | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Connection type: | Connector M12 x 1 , 4-pin |
| Housing material: | PBT |
| Degree of protection: | IP67 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | ID |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |