UDC-1000-S2-R
UDC-1000-S2-R - Device column
| Series: | UDC |
| Contains: | Mounting kit for floor assembly, BT-P40 clamp bracket, 2x |
| Suitable for: | CML700i light curtains, CSL 710 light curtains |
| Type, columns and mirrors: | Device column |
| Dimension (W x H x L): | 160 mm x 1,060 mm x 149 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum, Plastic |
| Net weight: | 4,400 g |
| Housing color: | Red, RAL 3000 |
| Type of fastening: | Floor mounting, Mounting plate |
| Mechanical reset function: | Yes |
| Column height without foot: | 1,000 mm |