549865
UDC-3100-S2
UDC-3100-S2 - Device column
| Series: | UDC |
| Contains: | Mounting kit for floor assembly, BT-P40 clamp bracket, 2x |
| Suitable for: | MLD 500, MLD 300 multiple light beam safety devices, MLC 500, MLC 300 safety light curtains |
| Type, columns and mirrors: | Device column |
| Functions: | Mounting and protection of light curtains and multiple light beam devices, Adjustable, 3 directions |
| Dimension (W x H x L): | 160 mm x 3,160 mm x 149 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum, Plastic |
| Net weight: | 13,325 g |
| Housing color: | Yellow, RAL 1021 |
| Type of fastening: | Floor mounting, Mounting plate |
| Mechanical reset function: | Yes |
| Column height without foot: | 3,100 mm |
| Exterior mounting of accessories: | Rear, Lateral |
| Customs tariff number: | 76042990 |
| eCl@ss 8.0: | 27279290 |
| eCl@ss 9.0: | 27279090 |
| ETIM 5.0: | EC002498 |
| ETIM 6.0: | EC002498 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 15,10 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |