PSU-10A-3P-24V-H
PSU-10A-3P-24V-H - Power supply unit
| Series: | PSU 200 |
| Number of phases: | 3 Piece(s) |
| Efficiency: | 93.7% (3 x 400 V AC) |
| Overvoltage category: | III |
| Input voltage: | 3 x 324 ... 572 V AC / 450 ... 745 V DC |
| Input current: | 0.75 A (3 x 360 V AC) / 0.45 A (3 x 500 V AC) |
| Output voltage: | 24 V DC (SELV), ±1% / 24 ... 28 V adjustable |
| Output current: | 10 A |
| Number of signal outputs: | 1 Piece(s) |
| Power boost: | 15 A / > 5s |
| Hyper boost: | 40 A / > 20s |
| No. of pins: | 6 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 65 mm x 143 mm x 143 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 770 g |
| Type of display: | LED |
| Ambient temperature, operation: | -40 ... 70 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 80 °C |