50132149
KF-ETC-420
KF-ETC-420 - Plastic fiber optics type diffuse reflective
| Series: | KF |
| Operating principle: | Diffuse reflection principle |
| Area of application: | General applications |
| Light beam exit: | Front |
| Fiber core: | Coaxial fiber configuration, Multiple fiber core |
| Minimum object diameter: | 0.05 mm |
| Fastening of the probe: | M4 x 0.7 mm |
| Smallest bending radius (moving): | R15 |
| Head material: | Stainless steel |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| Fastening of the probe: | M4 x 0.7 mm |
| Smallest bending radius (moving): | R15 |
| Sleeve length at optical outlet: | 18 mm |
| Metric thread on fiber optic sleeve: | Yes |
| Damping at λ = 650nm: | 210 dB/km |
| Ambient temperature, operation: | -55 ... 70 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Taiwan |
| EAN: | |
| Вес: | 0,02 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |