50130495
IT 1981i FR-3
IT 1981i FR-3 - Wireless mobile 2D-code reader
| Series: | IT19xx |
| Code types, readable: | EAN 8/13, 2/5 Interleaved, Aztec, Codabar, Code 128, Code 39, Code 93, Composite Codes, Data Matrix Code, EAN 128, EAN Addendum, GS1 Databar, GS1 Databar Expanded, GS1 Databar Limited, GS1 Databar Omnidirectional, GS1 Databar Stacked, GS1 Databar Truncated, Maxicode, Micro PDF, Micro QR, Others on request, PDF417, QR code, UPC |
| Reading distance: | 100 ... 16,000 mm |
| Supply voltage UB: | 3.7 V, DC |
| Power consumption, max.: | 1.8 W |
| Battery technology: | LiIon |
| Battery storage capacity: | 2.4 A·h |
| Type: | PS/2, USB, RS 232 |
| Function: | Process |
| Function: | Process |
| Bluetooth range: | Class 1 |
| Bluetooth version: | 2.1 |
| Type of connection: | Bluetooth |
| Dimension (W x H x L): | 75 mm x 133 mm x 195 mm |
| Housing material: | Plastic, UL 94-V0 |
| Net weight: | 420 g |
| Ambient temperature, operation: | -20 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 95 % |
| Drop height: | 2 m |
| Measurements relative to: | Concrete floor |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280103 |
| eCl@ss 9.0: | 27280103 |
| ETIM 5.0: | EC002999 |
| ETIM 6.0: | EC002999 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | China |
| EAN: | |
| Вес: | 0,52 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |