50129664
MSC 900 - 1000
MSC 900 - 1000 - Modular connection unit
| Series: | MSC 900 |
| Suitable for: | BCL 900i series bar code readers |
| Supply voltage UB: | 10 ... 30 V, DC |
| Current consumption, max.: | 500 mA |
| Type: | Ethernet, RS 232 |
| Address assignment: | DHCP, Manual address assignment |
| Transmission speed: | 10 Mbit/s, 100 Mbit/s |
| Switch functionality: | Integrated |
| Transmission protocol: | TCP/IP , UDP |
| Dimension (W x H x L): | 193 mm x 180 mm x 71 mm |
| Housing material: | Plastic, Diecast aluminum, Metal |
| Net weight: | 1,500 g |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 90 % |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 84733080 |
| eCl@ss 8.0: | 27069190 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Italien |
| EAN: | |
| Вес: | 1,79 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |