50126496
GF-LB-SS-610-SD
GF-LB-SS-610-SD - Glass fiber optics for throughbeam operation
| Series: | GF |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Area of application: | General applications |
| Special version: | Heat resistant |
| Light beam exit: | Lateral without lens |
| Fiber core: | Multiple fiber core, Mixed fiber configuration |
| Design: | Cylindrical |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| Head material: | Stainless steel |
| Type: | Glass fiber optics (GF) |
| Fiber length: | 1,000 mm |
| Fiber sheathing material: | Stainless steel |
| Fastening of the probe: | Ø 6 mm |
| Sleeve length at optical outlet: | 20 mm |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 300 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,08 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |