50111332
LRS 36/PB
LRS 36/PB - Line profile sensor
| Series: | 36 |
| Application: | 3D object detection |
| Application: | 3D object detection |
| Light source: | Laser, Red |
| Laser class: | 2M, IEC/EN 60825-1:2007 |
| Laser class: | 2M, IEC/EN 60825-1:2007 |
| X-axis detection range: | 150 ... 600 mm |
| Minimum object size, x-axis: | 2 ... 3 mm |
| Minimum object size, z-axis: | 2 ... 6 mm |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Number of activation inputs: | 1 Piece(s) |
| Number of activation inputs: | 1 Piece(s) |
| Number of digital switching outputs: | 2 Piece(s) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Response time: | 10 ms |
| Type: | Ethernet, PROFIBUS DP |
| Number of connections: | 3 Piece(s) |
| Function: | Signal IN, Signal OUT, Voltage supply |
| Function: | Signal IN, Signal OUT, Voltage supply |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Type: | Male |
| No. of pins: | 8 -pin |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Function: | Data interface, Configuration interface |
| Function: | Data interface, Configuration interface |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Material: | Metal |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Encoding: | D-coded |
| Function: | PROFIBUS IN, PROFIBUS OUT |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| No. of pins: | 5 -pin |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | B-coded |
| Housing material: | Plastic, Aluminum, Metal |
| Lens cover material: | Glass |
| Net weight: | 620 g |
| Net weight: | 620 g |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 90318020 |
| eCl@ss 8.0: | 27280190 |
| eCl@ss 9.0: | 27280190 |
| eCl@ss 9.0: | 27280190 |
| ETIM 5.0: | EC001825 |
| ETIM 6.0: | EC001825 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,73 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |