50107002
VDB 112B/6P
VDB 112B/6P - Double sheet monitoring amplifier
| Series: | 112 |
| Principle of physics: | Ultrasonics |
| Application: | Double sheet monitoring |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Number of teach inputs: | 1 Piece(s) |
| Type: | Teach input |
| Number of digital switching outputs: | 2 Piece(s) |
| Type: | Digital switching output |
| Switching element: | Transistor, PNP |
| Function: | Single sheet detected or ≥ 1 sheet |
| Switching element: | Transistor, PNP |
| Function: | Double sheet detected or ≥ 2 sheets |
| Switching frequency: | 200 Hz |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 84 mm x 37 mm x 98 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 400 g |
| Type of display: | LED |
| Operational controls: | Teach button |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27272892 |
| eCl@ss 9.0: | 27272892 |
| eCl@ss 10.0: | 27272892 |
| ETIM 5.0: | EC003015 |
| ETIM 6.0: | EC003015 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,37 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |