319898
BT65U
Activator
Fa
| Ring diameter: | max. 65 mm |
| Spring ring height: | max. 6 mm |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Shaft diameter: | < 58 mm |
| Shaft height: | 20 mm and 30 mm |
| Mounting hole pattern: | 30 x 80 mm |
| Material: Housing: | Mounting component: PA |
| Material: Spacer disk: | PA (1 unit, 10 mm strong) |
| Material: Stopper cap: | PE (1 unit black) |
| Material: Identification stopper: | PA (3 pcs. yellow, 3 pcs. black) |
| Material: Mounting screw: | for activator: 1.4305 / AISI 303 (V2A) (1 piece M6 x 25), (1 piece M6 x 16) for sensors - F31: 1.4305 / AISI 303 (4 pieces M5 x 16) (2 pieces M5 x 12) |
| Material: Activation target: | Stainless steel 1.4305 / AISI 303 (integrated) |
| Mass: | 40 g |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | HU |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |