093865
V12-G
Female cordset, field attachable
Female connector, 1/2", Micro AC, 3-pinfa
| Number of pins: | 3 |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | straight |
| Threading 1: | 1/2" |
| Operating voltage: | max. 250 V AC |
| Operating current: | max. 4 A |
| Volume resistance: | ≤ 5 mΩ |
| Ambient temperature: | -25 ... 90 °C (-13 ... 194 °F) |
| Connection type: | 1/2"-20 UN F Socket, straight Screw terminals for max. 0.75 mm2 , |
| Core cross-section: | max. 0.75 mm2 18 AWG |
| Degree of protection: | IP67 |
| Material: Contacts: | Cu alloy |
| Material: Contact surface: | Au |
| Material: Body: | PA |
| Material: Slotted nut: | brass, nickel-plated |
| Cable: Sheath diameter: | 4 ... 6 mm |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | US |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |