50135163
KRTM 3B/L6.1121-S8
KRTM 3B/L6.1121-S8 - Contrast sensor
Sonderausführung: Zeitfunktion; Betriebsreichweite: 0,0125 ... 0,0165 m; Lichtquelle: LED, RGB; Versorgungsspannung: 10 ... 30 V, DC; Digitale Schaltausgänge: 2 St.; Schaltausgang 1: Transistor, Gegentakt, IO-Link / hellschaltend (PNP)/dunkelschaltend (NPN); Schaltausgang 2: Transistor, Gegentakt, dunkelschaltend (PNP)/hellschaltend (NPN); Schaltfrequenz: 10.000 Hz; Schnittstelle: IO-Link; Anschluss: Rundstecker, M8, 4 -polig; Abmessungen: 11 mm x 32 mm x 17 mm; Werkstoff Gehäuse: Kunststoff; Bedienelemente: Teach-Knopf
| Series: | 3B |
| Special version: | Time function |
| Operating range: | 0.0125 ... 0.0165 m |
| Light source: | LED, RGB |
| Light spot size [at sensor distance]: | 1.5 mm x 6.5 mm |
| Light spot orientation: | Vertical |
| Type of light spot geometry: | Rectangular |
| Light beam exit: | Front |
| Supply voltage UB: | 10 ... 30 V, DC |
| Number of digital switching outputs: | 2 Piece(s) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching principle: | IO-Link / light switching (PNP)/dark switching (NPN) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching principle: | Dark switching (PNP)/light switching (NPN) |
| Switching frequency: | 10,000 Hz |
| Type: | IO-Link |
| COM mode: | COM2 |
| Specification: | V1.1 |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M8 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 11 mm x 32 mm x 17 mm |
| Housing material: | Plastic, PC-ABS |
| Net weight: | 10 g |
| Operational controls: | Teach button |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 55 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270906 |
| eCl@ss 9.0: | 27270906 |
| ETIM 5.0: | EC001820 |
| ETIM 6.0: | EC001820 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,02 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |