50130022
IS 122PP/4NO-5E0
IS 122PP/4NO-5E0 - Inductive switch
| Series: | 122 |
| Typ. operating range limit Sn: | 5 mm |
| Protective circuit: | Short circuit protected, Overload protection, Polarity reversal protection |
| Supply voltage UB: | 10 ... 30 V, DC |
| Open-circuit current: | 0 ... 10 mA |
| Temperature drift, max. (in % of Sr): | 10 % |
| Repeatability, max. (in % of Sr): | 1 % |
| Switching hysteresis: | 15 % |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Voltage type: | DC |
| Switching current, max.: | 200 mA |
| Residual current, max.: | 0.01 mA |
| Voltage drop: | ≤ 2 V |
| Switching element: | Transistor, PNP |
| Switching principle: | NO (normally open) |
| Switching frequency: | 500 Hz |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Signal OUT, Voltage supply |
| Type of connection: | Cable |
| Cable length: | 2,000 mm |
| Sheathing material: | PVC |
| Cable color: | Black |
| Number of conductors: | 3 -wire |
| Wire cross section: | 0.25 mm² |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 18 mm x 18 mm x 34.3 mm |
| Type of installation: | Embedded |
| Housing material: | Plastic, ABS |
| Sensing face material: | Plastic, ABS |
| Housing color: | Red, RAL 3000, Transparent |
| Type of fastening: | Through-hole mounting |
| Standard measuring plate: | 15 x 15 mm², Fe360 |
| Type of display: | LED |
| Number of LEDs: | 1 Piece(s) |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 70 °C |
| Ambient temperature, storage: | -25 ... 70 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Fe360 steel: | 1 |
| Stainless steel: | 0.6 ... 1 |
| Brass: | 0.35 ... 0.5 |
| Aluminum: | 0.35 ... 0.45 |
| Copper: | 0.25 ... 0.45 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270101 |
| eCl@ss 9.0: | 27270101 |
| ETIM 5.0: | EC002714 |
| ETIM 6.0: | EC002714 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | China |
| EAN: | |
| Waga: | 0,05 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |