50127898
IT 1280i FR-3
IT 1280i FR-3 - Mobile bar code reader
| Series: | IT128xi |
| Code types, readable: | Others on request, 2/5 Interleaved, Codabar, Code 128, Code 39, Code 93, EAN 128, EAN 8/13, EAN Addendum, GS1 Databar, GS1 Databar Expanded, GS1 Databar Limited, GS1 Databar Omnidirectional, GS1 Databar Stacked, GS1 Databar Truncated, UPC |
| Reading distance: | 100 ... 4,460 mm |
| Light source: | Laser, Red |
| Bar code contrast (PCS): | 35 % |
| Supply voltage UB: | 4 ... 5.5 V, DC |
| Power consumption, max.: | 1.8 W |
| Type: | PS/2, USB, RS 232 |
| Function: | Process |
| Function: | Process |
| Type of connection: | RJ41 |
| Dimension (W x H x L): | 133 mm x 195 mm x 75 mm |
| Housing material: | Plastic, UL 94-V0 |
| Net weight: | 335 g |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 95 % |
| Drop height: | 2 m |
| Measurements relative to: | Concrete floor |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280103 |
| eCl@ss 9.0: | 27280103 |
| ETIM 5.0: | EC002550 |
| ETIM 6.0: | EC002550 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | China |
| EAN: | |
| Waga: | 0,43 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |