50117778
KFX-L-20ML-20
KFX-L-20ML-20 - Plastic fiber optics for throughbeam operation
| Series: | KFX |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Area of application: | General applications |
| Light beam exit: | Front |
| Fiber core: | Multiple fiber core, Mixed fiber configuration |
| Minimum object diameter: | 1 mm |
| Design: | Cubic |
| Smallest bending radius (moving): | R60 |
| Head material: | Plastic |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| Fiber length: | 2,000 mm |
| Fiber sheathing material: | PE |
| Fastening of the probe: | 2 x M3 |
| Smallest bending radius (moving): | R60 |
| Damping at λ = 650nm: | 210 dB/km |
| Ambient temperature, operation: | -55 ... 70 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Taiwan |
| EAN: | |
| Waga: | 0,04 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |