50110649
KD 01-8-BA-PWR
KD 01-8-BA-PWR - Adapter
| Rated operating current: | 2,000 mA |
| Rating voltage (DIN EN 60664-1): | 60 V |
| Rated impulse voltage (DIN EN 60664-1): | 800 V |
| Number of connections: | 2 Piece(s) |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Version: | Axial |
| Type of connection: | Jack socket |
| AWG: | 20 |
| Width across flats: | 18 mm |
| Mating cycles, max.: | > 50 |
| Cable hole: | 6 … 8 mm |
| Ambient temperature, operation: | -40 ... 85 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Customs tariff number: | 85366990 |
| eCl@ss 8.0: | 27069190 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,04 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |