70117778
IPC03-16GK 10pcs
RFID Transponder
Data carrierfa
| Operating frequency: | 125 kHz |
| Transfer rate: | 2 kBit/s |
| MTTFd: | 3400 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| Chip Type: | EM4450 Titan (EM Microelectronic) |
| EEPROM: | 928 Bit |
| Read cycles: | unlimited |
| Write cycles: | > 100000 |
| Data retention period: | 10 years at 55 °C (131 °F) |
| Radio equipment: Directive 2014/53/EU: | EN 300330 |
| RoHS: Directive 2011/65/EU (RoHS): | EN 50581 |
| Degree of protection: | EN 60529 |
| RFID: | ISO/IEC 18000-2 |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Degree of protection: | IP67 |
| Material: Housing: | PBT |
| Material: Encapsulation compound: | CY 221/HY 2966 |
| Installation: In metal: | yes |
| Installation: On metal: | yes |
| Installation: In air: | yes |
| Mass: | 2 g |
| Construction type: | Cylindrical |
| ECCN: | |
| País de origen: | IN |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |