70107456
VAZ-G10-LIMITER
Voltage limiter
Voltage limiter G10fa
| Construction type: | Flat cable terminals |
| Rated operating voltage: | 24 V DC ± 10 % PELV |
| Protection class: | III |
| Standard conformity: Degree of protection: | EN 60529:2000 |
| Ambient temperature: | -25 ... 50 °C (-13 ... 122 °F) |
| Storage temperature: | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Degree of protection: | IP67 IP67 / IP68 / IP69K with flat cable VAZ-FK-S-* |
| Connection: | Flat cable: cable piercing method |
| Material: Contacts: | CuSn / Au |
| Material: Housing: | PBT |
| Material: Mounting screw: | Stainless steel 1.4305 / AISI 303 |
| Mass: | 40 g |
| Tightening torque, fastening screws: | 1.65 Nm |
| ECCN: | |
| País de origen: | VN |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |