70104482
IQC33-ST22
RFID Transponder
Data carrierfa
| Operating frequency: | 13.56 MHz |
| Transfer rate: | 26 kBit/s |
| Chip Type: | FRAM MB89R118 (Fujitsu) |
| FRAM: | 16 kBit |
| UID: | 64 Bit |
| Memory organization: | 8 bytes/block |
| Read cycles: | unlimited |
| Write cycles: | unlimited |
| Data retention period: | 10 years |
| Radio equipment: Directive 2014/53/EU: | EN 300330 |
| RoHS: Directive 2011/65/EU (RoHS): | EN 50581 |
| Degree of protection: | EN 60529 |
| RFID: | ISO/IEC 15693-1 ISO/IEC 15693-2 ISO/IEC 15693-3 ISO/IEC 18000-3 |
| Ambient temperature: | -20 ... 85 °C (-4 ... 185 °F) |
| Storage temperature: | -20 ... 85 °C (-4 ... 185 °F) -25 °C (-13 °F) for 72 hours 125 °C (257 °F) for 72 hours |
| Degree of protection: | IP68 |
| Material: Housing: | Steel |
| Material: Covering: | PA 6 |
| Installation: On metal: | yes |
| Installation: In air: | yes |
| Mass: | 16 g |
| Construction type: | Cylindrical |
| Note: | Lubricate thread before mounting the screw. Lightly oil read/write tag screws and store in dry conditions at room temperature. |
| ECCN: | |
| País de origen: | TW |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |