50038008
BPS 34 S M 100 H
BPS 34 S M 100 H - Bar code positioning system
| Series: | BPS 30 |
| Functions: | Heating |
| Depth of field: | 90 ... 170 mm |
| Light source: | Laser, Red |
| Laser class: | 2, IEC/EN 60825-1:2007 |
| Light beam exit: | Lateral at angle less than 100° |
| Measurement range: | 0 ... 10,000,000 mm |
| Reproducibility (3 sigma): | 1 mm |
| Measurement value output: | 2 ms |
| Max. traverse rate: | 10 m/s |
| Supply voltage UB: | 22 ... 26 V, DC |
| Current consumption, max.: | 1,360 mA |
| Number of digital switching inputs: | 1 Piece(s) |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Type: | PROFIBUS DP |
| Function: | Process |
| Type: | RS 232 |
| Function: | Configuration via software, Service |
| Function: | Connection to device |
| Type of connection: | Sub-D |
| Dimension (W x H x L): | 90 mm x 120 mm x 52 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast aluminum |
| Lens cover material: | Glass |
| Net weight: | 400 g |
| Type of fastening: | Dovetail grooves, Mounting thread, Via optional mounting device |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 40 °C |
| Ambient temperature, storage: | -30 ... 60 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 90 % |
| Degree of protection: | IP 65, EN 60529 with various connectors or screwed-on caps |
| Protection class: | III |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280190 |
| eCl@ss 9.0: | 27280190 |
| ETIM 5.0: | EC001825 |
| ETIM 6.0: | EC001825 |
| ECCN: | |
| País de origen: | Deutschland |
| EAN: | |
| Peso: | 0,63 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |