911892
NJ10-30GK-E3-Y911892
Inductive sensor
Series: Cylindrical type, Housing material: PBT, Output type: 3-wire, Installation: flush, Type of voltage: DC, Connection type: cable silicone , 2 m, Degree of protection: IP67fa
| Switching function: | Normally closed (NC) |
| Output type: | PNP |
| Rated operating distance: | 10 mm |
| Installation: | flush |
| Output polarity: | DC |
| Assured operating distance: | 0 ... 8.1 mm |
| Reduction factor rAl: | 0.4 |
| Reduction factor rCu: | 0.3 |
| Reduction factor r304: | 0.85 |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V |
| Switching frequency: | 0 ... 300 Hz |
| Hysteresis: | 0 ... 10 typ. % |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 3 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| Switching state indicator: | no |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| Ambient temperature: | -40 ... 70 °C (-40 ... 158 °F) |
| Connection type: | cable silicone , 2 m |
| Core cross-section: | 0.75 mm2 |
| Housing material: | PBT |
| Sensing face: | PBT |
| Housing diameter: | 30 mm |
| Degree of protection: | IP67 |
| Note: | stainless steel nuts included |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | ID |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |