088311
NBB10-30GM50-E2-5M
Inductive sensor
Series: Cylindrical type, Housing material: brass, nickel-plated, Output type: 3-wire, Installation: flush, Type of voltage: DC, Connection type: cable PVC , 5 m, Degree of protection: IP67fa
| Switching function: | Normally open (NO) |
| Output type: | PNP |
| Rated operating distance: | 10 mm |
| Installation: | flush |
| Output polarity: | DC |
| Assured operating distance: | 0 ... 8.1 mm |
| Reduction factor rAl: | 0.3 |
| Reduction factor rCu: | 0.3 |
| Reduction factor r304: | 0.8 |
| Output type: | 3-wire |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V |
| Switching frequency: | 0 ... 200 Hz |
| Hysteresis: | typ. 5 % |
| Reverse polarity protection: | yes |
| Short-circuit protection: | yes |
| Voltage drop: | ≤ 3 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| Off-state current: | 0 ... 0.5 mA typ. 0.1 µA at 25 °C |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| Switching state indicator: | all direction LED, yellow |
| MTTFd: | 2062 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| Standard conformity: Standards: | EN 60947-5-2:2007 EN 60947-5-2/A1:2012 IEC 60947-5-2:2007 IEC 60947-5-2 AMD 1:2012 |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval: | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Connection type: | cable PVC , 5 m |
| Core cross-section: | 0.34 mm2 |
| Housing material: | brass, nickel-plated |
| Sensing face: | PBT |
| Degree of protection: | IP67 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | ID |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |