50141901
DRT25C.3/LT-M12
DRT25C.3/LT-M12 - Dynamic reference diffuse sensor
| Series: | 25C |
| Operating principle: | Reference teach on background |
| Special version: | Teach input |
| Operating range: | 0.05 ... 0.2 m |
| Adjustment range: | 50 ... 200 mm |
| Light source: | LED, Red |
| Protective circuit: | Polarity reversal protection, Short circuit protected |
| Supply voltage UB: | 12 ... 30 V, DC, Incl. residual ripple |
| Residual ripple: | 0 ... 15 %, From UB |
| Open-circuit current: | 0 ... 40 mA |
| Number of teach inputs: | 1 Piece(s) |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching principle: | IO-Link / light switching (PNP)/dark switching (NPN) |
| Switching frequency: | 750 Hz, (Teach level 1: 500 Hz) |
| Response time: | 0.66 ms |
| Type: | IO-Link |
| Specification: | V1.1 |
| Function: | Signal IN, Signal OUT, Voltage supply |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | PUR |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 15 mm x 42.7 mm x 30 mm |
| Housing material: | Plastic, ABS |
| Lens cover material: | Plastic |
| Net weight: | 22 g |
| Type of fastening: | Via optional mounting device, Through-hole mounting with M4 thread |
| Compatibility of materials: | ECOLAB |
| Operational controls: | Teach button |
| Ambient temperature, operation: | -10 ... 50 °C, Temperature compensation ±15°C |
| Degree of protection: | IP 69K, IP 67 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270903 |
| eCl@ss 9.0: | 27270903 |
| ETIM 5.0: | EC001821 |
| ETIM 6.0: | EC001821 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,04 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |