ISS 244PP.1/22-40N-S12
ISS 244PP.1/22-40N-S12 - Inductive switch
По запросу. Пожалуйста, отправьте нам письмо, чтобы узнать цену и наличие.
"ucnguBrctvdgcxgt0eqo"
Описание
Технические характеристики
Series: 244
Typ. operating range limit Sn: 40 mm
Operating range Sa: 0 ... 32.4 mm
Special version: Antivalent
Protective circuit: Short circuit protected, Inductive protection, Polarity reversal protection
Supply voltage UB: 10 ... 30 V, DC
Residual ripple: 0 ... 20 %, From UB
Open-circuit current: 0 ... 30 mA
Temperature drift, max. (in % of Sr): 10 %, Over the entire operating temperature range
Repeatability, max. (in % of Sr): 10 %, For UB = 20 … 30 V DC, ambient temperature Ta = 23 °C ± 5 °C
Switching hysteresis: 15 %
Number of digital switching outputs: 2 Piece(s)
Voltage type: DC
Switching current, max.: 200 mA
Residual current, max.: 0.01 mA
Voltage drop: ≤ 2 V
Switching element: Transistor, NPN
Switching principle: NO contact – Antivalent
Switching principle: NC contact – Antivalent
Switching frequency: 100 Hz
Readiness delay: 100 ms
Number of connections: 1 Piece(s)
Function: Voltage supply, Signal OUT
Type of connection: Connector
Thread size: M12
Type: Male
Material: Metal
No. of pins: 4 -pin
Encoding: A-coded
Design: Cubic
Dimension (W x H x L): 40 mm x 40 mm x 67 mm
Type of installation: Non-embedded
Housing material: Plastic, PA 66
Sensing face material: Plastic, Polyamide (PA 66)
Net weight: 130 g
Housing color: Red, RAL 3000, Black
Type of fastening: Through-hole mounting
Standard measuring plate: 120 x 120 mm², Fe360
Type of display: LED
Number of LEDs: 4 Piece(s)
Ambient temperature, operation: -25 ... 85 °C
Ambient temperature, storage: -25 ... 85 °C