50128289
CSR780-01-432/6WHE-M12
CSR780-01-432/6WHE-M12 - Retro-reflective light curtain
| Series: | 780 |
| Operating principle: | Reflection principle |
| Contains: | 2x BT-NC sliding block |
| Special version: | Warning output |
| Measurement field length: | 432 mm |
| Beam spacing: | 1 mm |
| Light source: | LED, Infrared |
| LED light wavelength: | 850 nm |
| Minimum object diameter: | 1 mm |
| Protective circuit: | Polarity reversal protection, Short circuit protected |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Residual ripple: | 0 ... 15 %, From UB |
| Open-circuit current: | 0 ... 150 mA |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching principle: | Light switching (PNP)/dark switching (NPN) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching principle: | UB switching |
| Function: | Warning output |
| Readiness delay: | 800 ms |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Voltage supply, Signal OUT |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 34.2 mm x 28.6 mm x 517.8 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Lens cover material: | Plastic / PMMA |
| Net weight: | 530 g |
| Housing color: | Red |
| Type of fastening: | Groove mounting, Via optional mounting device |
| Type of display: | LED |
| Number of LEDs: | 4 Piece(s) |
| Operational controls: | Teach button |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 55 °C |
| Ambient temperature, storage: | -30 ... 70 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270910 |
| eCl@ss 9.0: | 27270910 |
| ETIM 5.0: | EC002549 |
| ETIM 6.0: | EC002549 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,88 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |