IS 230FM/4NO.5-10E-S12
IS 230FM/4NO.5-10E-S12 - Inductive switch
По запросу. Пожалуйста, отправьте нам письмо, чтобы узнать цену и наличие.
"ucnguBrctvdgcxgt0eqo"
Описание
Технические характеристики
Series: 230
Typ. operating range limit Sn: 10 mm
Operating range Sa: 0 ... 8.1 mm
Special version: Reduction factor 1
Protective circuit: Short circuit protected, Inductive protection, Polarity reversal protection
Supply voltage UB: 10 ... 30 V, DC
Residual ripple: 0 ... 20 %, From UB
Open-circuit current: 0 ... 10 mA
Temperature drift, max. (in % of Sr): 10 %, Over the entire operating temperature range
Repeatability, max. (in % of Sr): 5 %, For UB = 20 … 30 V DC, ambient temperature Ta = 23 °C ± 5 °C
Switching hysteresis: 15 %
Number of digital switching outputs: 1 Piece(s)
Voltage type: DC
Switching current, max.: 200 mA
Residual current, max.: 0.1 mA
Switching element: Transistor, PNP
Switching principle: NO (normally open)
Switching frequency: 50 Hz
Readiness delay: 50 ms
Number of connections: 1 Piece(s)
Function: Voltage supply, Signal OUT
Type of connection: Connector
Thread size: M12
Type: Male
Material: Stainless steel
No. of pins: 4 -pin
Encoding: A-coded
Design: Cylindrical
Thread size: M30 x 1.5 mm
Dimension (Ø x L): 30 mm x 63.5 mm
Type of installation: Embedded
Housing material: Stainless steel, V2A
Sensing face material: Stainless steel, AISI 303
Net weight: 133 g
Housing color: Silver
Type of fastening: Via optional mounting device, Mounting thread
Standard measuring plate: 30 x 30 mm², Fe360
Type of display: LED
Number of LEDs: 1 Piece(s)
Ambient temperature, operation: -25 ... 70 °C