50127341
GF-LB-SS-830-SM
GF-LB-SS-830-SM - Glass fiber optics for throughbeam operation
| Series: | GF |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Area of application: | General applications |
| Special version: | Heat resistant |
| Opening angle: | 65 ° |
| Light beam exit: | Front |
| Fastening of the probe: | M8 |
| Design: | Cylindrical |
| Outer diameter: | 4.5 mm |
| Head material: | Stainless steel |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| Fiber sheathing material: | Stainless steel |
| Fastening of the probe: | M8 |
| Smallest bending radius (static): | R40 |
| Smallest bending radius (moving): | R40 |
| Sleeve length at optical outlet: | 34 mm |
| Metric thread on fiber optic sleeve: | Yes |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 300 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,22 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |