50126486
GF-ETG-BR-610-IQ
GF-ETG-BR-610-IQ - Glass fiber optics type diffuse reflective
| Series: | GF |
| Operating principle: | Diffuse reflection principle |
| Area of application: | General applications |
| Special version: | Heat resistant |
| Opening angle: | 65 ° |
| Fiber core: | 50%/50% fiber configuration, Multiple fiber core |
| Fastening of the probe: | Ø 6 mm |
| Smallest bending radius (static): | R40 |
| Outer diameter: | 6 mm |
| Head material: | Aluminum |
| Type: | Glass fiber optics (GF) |
| Fiber length: | 1,000 mm |
| Fiber sheathing material: | Nickel-plated brass |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| Smallest bending radius (static): | R40 |
| Smallest bending radius (moving): | R40 |
| Sleeve length at optical outlet: | 10 mm |
| Metric thread on fiber optic sleeve: | No |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 160 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,08 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |