ISS 208MM/4NO-2N5-S8.3
ISS 208MM/4NO-2N5-S8.3 - Inductive switch
По запросу. Пожалуйста, отправьте нам письмо, чтобы узнать цену и наличие.
"ucnguBrctvdgcxgt0eqo"
Описание
Технические характеристики
Series: 208
Typ. operating range limit Sn: 2.5 mm
Operating range Sa: 0 ... 2 mm
Protective circuit: Polarity reversal protection, Inductive protection, Short circuit protected
Supply voltage UB: 10 ... 30 V, DC
Residual ripple: 0 ... 20 %, From UB
Open-circuit current: 0 ... 10 mA
Temperature drift, max. (in % of Sr): 10 %, Over the entire operating temperature range
Repeatability, max. (in % of Sr): 5 %, For UB = 20 … 30 V DC, ambient temperature Ta = 23 °C ± 5 °C
Switching hysteresis: 10 %
Number of digital switching outputs: 1 Piece(s)
Voltage type: DC
Switching current, max.: 200 mA
Residual current, max.: 0.1 mA
Voltage drop: ≤ 2 V
Switching element: Transistor, PNP
Switching principle: NO (normally open)
Switching frequency: 4,500 Hz
Readiness delay: 60 ms
Number of connections: 1 Piece(s)
Function: Signal OUT, Voltage supply
Type of connection: Connector
Thread size: M8
Type: Male
Material: Stainless steel
No. of pins: 3 -pin
Encoding: A-coded
Design: Cylindrical
Thread size: M8 x 1 mm
Dimension (Ø x L): 8 mm x 32 mm
Type of installation: Non-embedded
Housing material: Stainless steel, V2A
Sensing face material: Plastic, Polybutylene (PBT)
Net weight: 40 g
Housing color: Red, RAL 3000, Silver
Type of fastening: Mounting thread, Via optional mounting device
Standard measuring plate: 8 x 8 mm², Fe360
Type of display: LED
Number of LEDs: 1 Piece(s)
Ambient temperature, operation: -25 ... 70 °C
Ambient temperature, storage: -25 ... 70 °C