50106807
VDB 14B/2
VDB 14B/2 - Double sheet monitoring amplifier
| Series: | 14 |
| Principle of physics: | Capacitive, Ultrasonics |
| Application: | Double sheet monitoring |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Number of digital switching outputs: | 7 Piece(s) |
| Type: | Digital switching output |
| Switching element: | Transistor, NPN |
| Switching element: | Transistor, NPN |
| Switching element: | Transistor, NPN |
| Switching element: | Transistor, NPN |
| Switching frequency: | 200 Hz |
| Type of connection: | Sub-D |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 99 mm x 35 mm x 160 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 450 g |
| Type of display: | LED |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 40 °C |
| Degree of protection: | IP 54 |
| Protection class: | III |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27272892 |
| eCl@ss 9.0: | 27272892 |
| eCl@ss 10.0: | 27272892 |
| ETIM 5.0: | EC003015 |
| ETIM 6.0: | EC003015 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,61 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |