50103087
RFM 32 SL 200 Ex-n
RFM 32 SL 200 Ex-n - RFID read/write device
| Series: | RFM |
| Working frequency: | 13.56 MHz |
| Functions: | LED indicator, Configurable operating modes, I/O, Reading gate control |
| Reading/writing range, max.: | 110 mm |
| Transponder, readable: | ICodeSLI, Infineon MyD, TagIT HFI |
| Supply voltage UB: | 12 ... 30 V, DC |
| Power consumption, max.: | 1 W |
| Memory access: | Read/Write |
| Transmission speed: | 4,000 Bd |
| Number of digital switching inputs: | 1 Piece(s) |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Type: | RS 232 |
| Function: | Process |
| Transmission speed: | 9,600 Bd |
| Data format: | Fixed |
| Start bit: | 1 |
| Data bit: | 8 data bits |
| Stop bit: | 1 stop bit |
| Parity: | None |
| Transmission protocol: | |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Signal OUT, Data interface, Signal IN, Voltage supply |
| Type of connection: | Cable with socket connectors (10+6) |
| Cable length: | 10,000 mm |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 76 mm x 30 mm x 102 mm |
| Housing material: | Plastic, PC-ABS |
| Net weight: | 1,060 g |
| Housing color: | Black |
| Type of fastening: | Through-hole mounting |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 60 °C |
| Ambient temperature, storage: | -40 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 5 ... 90 % |
| Ex device group: | II |
| Temperature class, gases: | T4 |
| Ignition protection type: | "nA" non-sparking, "d" pressure-encapsulated |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Certifications: | Ex |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280401 |
| eCl@ss 9.0: | 27280401 |
| ETIM 5.0: | EC002998 |
| ETIM 6.0: | EC002998 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 1,11 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |