50082039
LSE 96M/A-182W-44
LSE 96M/A-182W-44 - Throughbeam photoelectric sensor receiver
| Series: | 96 |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Device type: | Receiver |
| Supply voltage UB: | 26.5 ... 31.5 V |
| Open-circuit current: | 0 ... 50 mA |
| Switching frequency: | 500 Hz |
| Type: | AS-Interface IO |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 30 mm x 90 mm x 70 mm |
| Housing material: | Metal (housing part used contains perfluorobutanesulfonic acid (PFBS)), Zinc, Metal (housing part used contains perfluorobutanesulfonic acid (PFBS)) |
| Lens cover material: | Glass |
| Net weight: | 380 g |
| Compatibility of materials: | ECOLAB |
| Ambient temperature, operation: | -40 ... 55 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Protection class: | II |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270901 |
| eCl@ss 9.0: | 27270901 |
| ETIM 5.0: | EC002716 |
| ETIM 6.0: | EC002716 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,45 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |