426599
MLD510-XR3L-UDC-1140-S2
MLD510-XR3L-UDC-1140-S2 - Safety sensor/receiver set
| Series: | MLD-UDC |
| Device type: | Receiver |
| Special version: | Reflective element for laser alignment aid |
| Functions: | Automatic restart |
| Type: | 4, IEC/EN 61496 |
| SIL: | 3, IEC 61508 |
| SILCL: | 3, IEC/EN 62061 |
| Performance Level (PL): | e, EN ISO 13849-1 |
| PFHD: | 6.6E-09 per hour |
| Mission time: | 20 years, EN ISO 13849-1 |
| Category: | 4, EN ISO 13849 |
| Number of beams: | 3 Piece(s) |
| Beam spacing: | 400 mm |
| With device column: | Yes |
| Column height without foot: | 1,140 mm |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27272703 |
| eCl@ss 9.0: | 27272703 |
| ETIM 5.0: | EC001832 |
| ETIM 6.0: | EC001832 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 9,64 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |