908969
V15-W-YE5M-PVC
Female connector
Female cordset, M12, 5-pin, PVC cablefa
| Number of pins: | 5 |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | right angle |
| Threading 1: | M12 |
| Connection 2: | cable end |
| Operating voltage: | max. 125 V DC |
| Test voltage: | 1000 V eff AC |
| Operating current: | max. 4 A |
| Volume resistance: | < 5 mΩ |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| Ambient temperature: | -25 ... 105 °C (-13 ... 221 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Pin diameter: | 1 mm |
| Degree of protection: | IP67 / IP68 / IP69k |
| Material: Contacts: | CuSn / Au |
| Material: Contact surface: | Ni/Au |
| Material: Body: | TPU , yellow |
| Material: Cable: | PVC |
| Material: Slotted nut: | Zinc die-casting, nickel-plated |
| Material: Core insolation: | PVC |
| Cable: | fine-strand, flexible |
| Material: Sheath diameter: | 5.9 mm |
| Material: Bending radius: | 10 x cable Diameter: |
| Material: Color: | yellow |
| Material: Cores: | 5 x 0.34 mm2 |
| Material: Length: | 5 m |
| Flammability: Contact carrier: | 94 V-2 |
| Flammability: Housing: | 94 V-2 |
| Flammability: Cable: | VW-1 flame rating from UL |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | US |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |