324882
MB80-12GM50-E0-PUR
Magnetic field sensor
Fa
| Switching function: | Normally open (NO) |
| Output type: | NPN |
| Rated operating distance: | 80 mm |
| Installation: | flush in non-magnetic metal |
| Output polarity: | DC |
| Assured operating distance: | 20 ... 64.8 mm |
| Output type: | 3-wire |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V |
| Switching frequency: | 0 ... 5000 Hz |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 2.5 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| Switching state indicator: | LED, yellow |
| Standard conformity: Standards: | EN 60947-5-2:2007 EN 60947-5-2/A1:2012 IEC 60947-5-2:2007 IEC 60947-5-2 AMD 1:2012 |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Connection type: | cable PUR , 2 m (black) |
| Core cross-section: | 0.14 mm2 |
| Housing material: | brass, nickel-plated |
| Sensing face: | PBT |
| Degree of protection: | IP67 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | ID |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |